Wspomnień czar…

Uczniowie już dawno wrócili do szkoły i kontynuują zdobywanie nowej wiedzy oraz doświadczeń. Niektórzy zapewne w myślach wracają do pobytu w Irlandii, bowiem zdecydowana większość uczestników jest zadowolona z udziału w projekcie i chciałaby wziąć udział w podobnym stażu w przyszłości. Można powiedzieć, że dla każdego ucznia inny aspekt pobytu w Irlandii miał znaczenie.

Oto jak oceniano udział w zagranicznym wyjeździe:

„Wyjazd był dobrą decyzją. Zobaczyć kawałek świata, poznać kulturę i zdobyć referencje zawodowe – niesamowite doświadczenie. Mam nadzieję jeszcze raz wziąć udział w podobnym przedsięwzięciu”

„Można poznać nowych ludzi, nową kulturę i podszkolić język”

„Najbardziej cenne było zamieszkanie u rodowitych Irlandczyków i przebywanie z nimi na co dzień”

„Doskonały sposób na rozwinięcie umiejętności zawodowych i językowych”

„Projekt daje możliwość rozwoju języka, poznanie nowych ludzi”

„Warto wziąć udział w tego typu stażu zagranicznym ponieważ uczy nowych rzeczy w zawodzie, pokazuje wiele przedmiotów, których nie ma w naszym kraju”

„Ciekawe doświadczenie”

„Za cenne uważam doświadczenia związane z wycieczkami, życiem codziennym Irlandczyków oraz ich stosunek do obcokrajowców”

„Udział w stażu zagranicznym poszerza wiedzę i umiejętności, zdobywa kwalifikacje zawodowe, łamie bariery językowe”

„Według mnie wyjazd był niesamowity”

„Warto wziąć udział w stażu przede wszystkim ze względu na ćwiczenie języka, poznawanie Irlandczyków i ich kultury”

Jest to pierwszy projekt praktyk zagranicznych realizowany w naszej szkole w ramach programu Erasmus+ – wiele nauczyli się nie tylko jego uczestnicy ale i my, organizatorzy. Mamy nadzieję, że kolejne będą jeszcze lepsze niż ten!

Na feriach 2016 rozpocznie się druga odsłona naszego bloga, tym razem z Berlina… 😉